Connemara

31. března 2009 v 22:03 | M&M |  pony
Název plemene: Connemara

Původ: Irsko
Typ: pony
KVH: 145 cm
Barvy: bělouš, hnědák


Historie
Connemara je velmi staré plemeno z oblasti Connaught. Jeho předci byli původní keltští poníci. Ti byli kříženi se starými španělskými Jennetas, arabskými plnokrevníky a berberskými koňmi. Později i s anglickými plnokrevníky, hackneys a welšskými poníky. Významní hřebci v chovu byli welš Cannon, Carna dun, irský tažný kůň Mayboy, arab Clonkeehan Auratum a welš Dynamite. I přes tato různorodá plemena se udržel ustálený typ a vzniklo jedno z nejlepších plemen ponyů na světě.

Connemara
Povaha
Tito poníci jsou odolní a otužilí. Mají dobrou povahu i pro děti, jsou učenliví a nadaní sportovní ponyové. Jsou temperamentní, čilí, vytrvalí a dobře ovladatelní.

Konstituce
Connemary jsou líbiví poníci s jemnou hlavou a obloukovitým krkem. Lopatky umožňují dlouhý krok, plece jsou dobře stavěné. Hřbet je delší, záď je silná a svalnatá. Končetiny jsou silné, kopyta tvrdá.
Srst je bílá nebo hnědá, vzácně ryzá. V kohoutku mívají v průměru 145 cm.

Využití
Dříve se používali jako pracovní koně v zemědělství, dnes jsou connemary hlavně sportovní poníci pro děti. Využívají se v parkúru, drezúře i military a ve vozatajských soutěžích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama